Naše nové stránky www.planetatour.cz

 
 Úvod
 Uskutečněné  výpravy
 
 
 
 
 
 Kontakt

Expedice a potápěčské výpravy s Petrem

Nejedná se o klasické zájezdy, kdy je vše předem zajištěné s pevně stanoveným programem. Spíše jde o nekomerční, poněkud dobrodružné cesty za poznáním a potápěním do nových, dosud málo prozkoumaných či málo navštěvovaných míst. Konečný program akce, případně i termíny se upřesní po dohodě s účastníky.

Uskutečněné výpravy:

Maledivy - Ari Atol - leden/únor 2021

Potápění a relax - domorodé ostrůvky Dhigurah (bylo 18 turistů, z toho 10 Čechů), Omadhoo (bylo 20 turistů z toho 11 Čechů), Ukulhas (asi 200 turistů). Velrybáci, manty, žraloci a hejna ryb...

Maledivy - Vaavu Atol - březen 2021

Potápění a relax - ostrůvky Felidhoo a Thinadhoo, nakonec ještě Mathiveri (Ari Atol).

Maledivy - Ari Atol - leden/únor 2021

Potápění a relax - domorodé ostrůvky Dhigurah (bylo 18 turistů, z toho 10 Čechů), Omadhoo (bylo 20 turistů z toho 11 Čechů), Ukulhas (asi 200 turistů). Velrybáci, manty, žraloci a hejna ryb...

Maledivy - atoly Addu a Fuvamulah - únor 2020

Krásné potápění na atolu Addu: manty, žraloci, krásné útesy a množství ryb. Transfer rychlou lodí na ostrůvek Fuvahmulah. Zde pochopitelně nejzajimavější byly ponory s tygřími žraloky. Ostatní ponory už nebyly až takzajimavé. Liščí žraloci píliš hluboko. Uplně nám stačily 3 potápěčské dny.
Nakonec jestě 5 dní relax v pensionku 10 m od moře na domorodém ostrůvku Diffushi.
A návrat už v respirátorech 7.3.2020.

Francozská polynésie - listopad 2019

Souostroví Tuamotu: potápění na atolu Fakarava jižní pass - nádhera! a severní pass - zklamání. Pak atol Rangiroa - opět nádhera.
Poté ještě 14 denní plavba katamaranem kolem ostrovů a atolů: Huahine, Raiatea, Tahaa a Bora-Bora s potápěním. A nakonec potápění s Tiger Sharks a Lemon Sharks na Tahiti.

Maroko - květen 2019

Putování dvěma auty po Maroku: Marakesh, Casablanca, Rabat, Fez, Quarazante a další města, hory, památky. Najeli jsme 2100 km.

Palau: Carp Island - únor 2019

Potápěná na Palau se nám tak libilo, že jsme se tam opět vratili. Tentokrat jsem se ubytovali v chatkách na neobydleném ostrůvku Carp Island, odkud to bylo jen 5-10 minut lodí na Blue Corner, Blue Hole a German Channel.
Jellyfish Lake - už opět otevřeli, ale medúzy jsou tam poskrovnu. Navštívili jsme také tropickou řeku s krokodýly.

Keňa - silvestr 2018/19

Potápění, relax a pozorování zvířat v parku Masai-Mara.

Seychelly - březen 2018

Potápění na ostrově Mahe, a potom týdenní plavba na katamaranu a potápění u ostrovů La Digue a Praslin.

Guam + Yap + Palau - leden/únor 2018

Prohlídka ostrova Guam a pak týden na idylickém ostrůvku Yap: nádherné útesy, plno ryb, žraloci i manty. Pochopitelně prihlídka vojenských vraků a domorodých bank, plných kamennych mincí.
Týden na Palau na ostrově Peleliu. Potápění na jihu Peleliue (hejna ryb), a Blue Corner i German Chanenl s mantami.

Egypt, Dahab - silvestr 2017/18

Vzhledem k příznivým chartrovým letům, organizujeme v Dahabu potápění a silvestr pro 120 klientů.

Řecko - Peloponéz - červenec 2017

Putování obytným autem po Peloponézu: liduprázdné pláže, památky, nádherná příroda, noční pozorování mořských želv snášejících vajíčka, potápění ...

Filipíny - březen 2017

Putování po filipínských ostrovech - Island Hoping - a potápění: Cebu - Moalboal, Kabilao Island, Panglao Island, Balicasag Island, Bohol, Camiguin Island, Pandan Island, Apo Reef, Puerto Galera.

Oman Sever i Jih - silvestr 2016/2017

Z Muscatu 3-denní potování po pomátkách a přírodě severního Omanu. Pak přelet na jih do Salalah: potápění, relax, silvestr a putování půjčeným džipem na liduprázdné pláže, do hor a k hranicím Jemenu.

Mauritius - květen 2016

Potápění a relax na západě a severu ostrova. Fakultativní výlety.

Ostrovy Zanzibar-Pemba-Mafia - silvestr 2015/16

Týden na každém tanzanském ostrově. Zanzibar z hlediska potápění moc za to nestojí - útesy zničené dynamitem. Pemba - krásné útesy, ale vylovené ryby, předražená. Mafia Island - snad nejlepší.

Peru - květen 2015

Týden v horách a týden v amazonském pralese.

Sulawesi: Togean Islands - Silvestr 2014/15

Nádherné, ale těžko dostupné Togiánské ostrůvky. Chatky na malebné pláži, kolem prales, do nejbližších vesnic hodina plavby. Potápění, výlety, relax - malá česká potápěčská základna.
Nakonec ještě hory, sopky a vodopády v okolí Monado.

Mexico-Belize-Guatemala - březen 2014

Potápění v moři, v jeskyních (cenotes) i v slavné Blue Hole. Cestování do pralesa a majské památky.

Sri Lanka - Silvestr 2013/14

Silvestr na pláži a putování po památkách a parcích Sri Lanky.

JAR-Mozambik - březen 2013

Cestujeme džípy přes Kruger Park do Inhambane v Mozambiku. Potápění na Jangamo Beach. Pak zapomenutá sloní rezervace jižně od Maputo a potápění s Bull Sharks v Punta dOro. Návštěva dvou krásných rezervací Tembe a Ndumo. Odpočínek u moře v St. Lucia, potápění a výlety do okolí. Na zpateční cestě ještě rafting ve Svazijsku. Řidili jsme sami 4 džípy, najeli jsme 3200 km.

WEST PAPUA: Raja Ampat a Balliem Valley 2012

Desetidenní pobyt na ostrově Kri (Raja Ampat) s potápěním a výlety na okolní ostrovy (vodopady, vesničky, pozorování rajek, jeskyně ...). Snad nejzajímavější potápěčské místo v jihovýchodní Asii.
Letecký přesun do Wameny a třídení trek přes hory a primární pralesy, cestou vesničky, polonazí vesničané s kotekami, prasata, blato a nádherná příroda.

Vietnam-Kambodža - Silvestr 2011

Dvoutýdenní cesta - památky, příroda vesničky a tropické zahrady. Nakonec Silvestr a potápění na ostrově Phu Quock.

Maledivy -srpen 2010

Týdenní potápěčské safari na lodi Carpe Diem až na jih atolu Ari - hledání velrybích žraloků, kanálové potápění a manty, murény, želvy, žraloci, romantické vraky... A nezapomenutelná party na Pampalini Island.

Bali a Nusa Penida 2009

Putování po Bali s potápěním: nejdříve ostrůvek Nusa Penida a potápění s měsičníky, mantami, nádherné útesy. Pak potápění v okolí Padangbay, minibusem cesta kolem Bali s potápěním na Jelením ostrově a samozřejmě chrámy, vodopády, vesničky.
Nakonec nádherný resort na severovýchodním pobřeží Bali, potápění na vraku Liberty a jiných lokalitách.

Safari Aphrodite a Asuán-Edfu-Luxor 2009

Týdenní potápěčské safari na lodi Aphrodite na útesy Fury Schoal a St. Johns a pak 5 dní putování: Asuan a Abu Simbel, nubijské vesnice, plavba na domorodé feluce po Nilu (koupání a šnorchlování v čistých vodách veletoku), velbloudí trh v Dakharu, chrámy v Edfu, Luxoru a Údolí králů.

Indie a Andamány 2007

Letecky do Delhí, návštěva Tádž Mahál v Agře, pak přelet do Madrasu a výlet do Mahabhalipurám. Pak přelet do Port Blair, hlavního města Andamánského souostroví. a trajektem na ostrov Havelock. Ubytování v kempu u krásné pláže, 10 dní potápění v okolí nedalekých ostrůvků čí útesů na otevřeném moři, některá znamenala i prvoponor v dané oblasti. Dále výlety do pralesu, na opuštěné pláže či do spletí mangrovníkových kanálů a pozorování slonů při práci a koupání v moři.

Tubbataha-Malapascua-Apo Island 2005

Přelet do Puerto Princessa na ostrově Palawan, odkud vyplouvá potápěčská loď na útesy Tubbataha, zařazené do seznamu UNESCO, vyrůstající uprostřed moře Sulu. Po týdenním safari dvoudenní putování po stopách Petra (z r. 1983) napřič ostrovem do vesničky Sabang, pak pralesem k ústí podzemní řeky a plavba po ní do nitra ostrova.
Přelet do Cebu a přejezd na nedávno "objevený" klidný romantický ostrůvek Malapascua s množstvím zajímavých lokalit, plných života. Cílem byli žraloci liškouni (Tresher Sharks). Pak ještě týden potápění kolem ostrůvků Negros, Apo, Panglao a Balicasag a samozřekmě i ostrov Bohol s plavbou po tropické řece, kopečky Chocolate Hills a rezervace nejmenší opičky světa Tarsier.

Borneo: Sangalaki - Sipadan 2004

Indonézské souostroví Sangalaki u východního pobřežé Bornea, jsou známé z výskytu mant, želv, ale také obrovských hejn barakud. Samozřejmě nechybí i žraloci. Cestou zpět potápění na bájném ostrově Sipadan a Mabul.

Marsa Alam - Luxor 1998

Cestujeme džipem z Káhiry až do Marsa Alam, potápění, návštěva Luxoru.

Thajsko 1998

Dobrodružná cesta skupinky potápěčů. Potápění kolem ostrovů Ko Phi-Phi a Ko Tao.

Sharm el Sheikh a Dahab 1997-1999

Opakované cesty do Sharmu a Dahabu, potápění, několikadenní safari na lodi kolem Sinaje, výlety do Petry apod.

Mexico 1990

Dobrodružná cesta z Mexico City až ke guatemalská hranici k Lagos Colorados.

Potápěčské expedice před sametovou revolucí:

Francie, Španělsko - Baleáry 1987

Speleopotápěčská expedice klubu Hranický kras (1,5 měsíce). Průzkum podvodních jeskyní a vyvěraček v severní Italii, jižní Francíí (okolí Cassis) a na Mallorce (Cueva de los Estudiantes).

Tanzania - Zaire 1985

Speleopotápěčská expedice klubu Hranický kras. Čtyřměsíční cesta potápěčů z ČSS Hranický kras: průzkum pobřeží a jeskyní v jezerech Tanganjika, Kivu a sopečné kaldery Chala na úpatí Kilimandžára. Výstup na Mt. Meru (4680 mnm) a na Kilimandžáro, filmování v rezervacích Ngoro-Ngoro a Serengeti.
Plavba a potápění kolem ostrovů Zanzibar a Mafia.

Thajsko - Filipíny 1983

Dvouměsiční cestování, potápění a fotografování - kmeny lovců lebek na severním Luzonu, dále ostrovy Palawan, Cebu (Moalboal), Bohol, Panglao, Balicasag, Kabilao a malý ostrůvek St. Cruz na jih od Zamboanga (Mindanao).

Studentské cesty a putování:

Hvar 1979

Výprava s olomouckými potápěči na ostrov Hvar.

Studentská expedice INDIE-NEPÁL 1978

Dvouměsiční cesta čtyř studentů přes Afgánistán a Pákistán do Severní Indie a Nepálu. Návštěvy památek a parků (nosorožci v jižním Nepálu).
Návrat přes Afganistan, Beludžistán, Irán (potápění u ostrova Hormoz v Hormozské užině) a stopem přes Turecko až do Československa.

Alžír 1977

Dvoutýdenní pobyt na pobřeží Alžíru, potápění, výlety do okolí, toxikologický ústav a botanická zahrada v hlavním městě.

Bulharsko 1977

Přechod přes pohoří Pirin a Rila, pak relax a šnorchlování v Černém moři (Primorsko).

Bulharsko 1976

Pobřeží Černého moře s baťohem: Varna, Nesebr, Burgas, Primorsko.

Maďarsko 1972

Výlet na kolech nad Balaton. 

CA PLANETA Tel.: +420 602 723377, info @ planetatour.eu