Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 
 
 
 
 
 
 
 
 O nás
 Kontakt

Expedice a potápěčské výpravy s Petrem

Nejedná se o klasické zájezdy, kdy je vše předem zajištěné s pevně stanoveným programem. Spíše jde o nekomerční, poněkud dobrodružné cesty za poznáním a potápěním do nových, dosud málo prozkoumaných či málo navštěvovaných míst. Konečný program akce, případně i termíny se upřesní po dohodě s účastníky.

Plánované výpravy:

Putování džípem jižní Etiopií

Seychely na katamaránu

Filipíny - březen 2017

 

Uskutečněné výpravy s Petrem:

Ostrovy Zanzibar-Pemba-Mafia 2015/16

Týden na každém tanzanském ostrově. Zanzibar z hlediska potápění moc za to nestojí - zničené útesy dynamitem. Pemba - krásné útesy, ale vylovené ryby, předražená. Mafia Island - snad nejlepší.

Peru 2015

Týden v horách a týden v amazonském pralese.

Sulawesi-Togean Islands 2014/15

Nádherné, ale těžko dostupné Togiánské ostrůvky. Chatky na malebné pláži, kolem prales, do nejbližších vesnic hodina plavby. Potápění, výlety, relax - malá česká potápěčská základna. Nakonec ještě hory, sopky a vodopády v okolí Monado.

Mexico-Belize-Guatemala 2014

Březen 2014 Potápění v moři i v jekyních. Cestování do pralesa, a majské památky.

Sri Lanka 2013/14

Silvestr na pláži a putování po památkách a parcích Sri Lanky.

JAR-Mozambik 2013

Březen 2013 Cestujeme džípy přes Kruger Park do Inhambane v Mozambiku. Potápění na Jangamo Beach. Pak zapomenutá sloní rezervace jižně od Maputo a potápění s Bull Sharks v Punta dOro. Návštěva dvou krásných rezervací Tembe a Ndumo. Odpočínek u moře v St. Lucia, potápění a výlety do okolí. Na zpateční cestě ještě rafting ve Svazijsku. A setkání s technickým potápěčem Nono Gomesem - držitelem světové rekordu 318 m (v Planet Divers, Dahab).

WEST PAPUA: Raja Ampat a Balliem Valley 2012

Desetidenní pobyt na ostrově Kri (Raja Ampat) s potápěním a výlety na okolní ostrovy (vodopady, vesničky, ozorování rajek, jeskyně apdo.) voutýdenní plavba a potápění mezi ostrůvky Raja Ampat u západního pobřeží indonézské části Papuy. Snad nejzajímavější potápěčské místo v Jihovýchodní Asii.
Pakletecký přesun do Wameny a třídení trek přes hory a primární pralesy, cestou vesničky, polonaží vesničané s kotekami, prasata, blato a nádherná příroda.

Vietnam-Kambodža 2011

Dvoutýdenní cesta - památky, příroda vesničky a tropické zahrady. Nakonec Silvestr a potápění na ostrově Phu Quock.

Maledivy 2010

Týdenní potápěčské safari na lodi Carpe Diem až na jih atolu Ari - hledání velrybích žraloků, kanálové potápění a manty, murény, želvy, žraloci, romantické vraky... A nezapomenutelná party na Pampalini Island.

Bali a Nusa Penida 2009

Putování po Bali s potápěním: nejdříve ostrůvek Nusa Penida a potápění s měsičníky, mantami, nádherné útesy. Pak potápění v okolí Padangbay, minibusem cesta kolem Bali s potápěním na Jelením ostrově a samozřejmě chrámy, vodopády, vesničky.
Nakonec nádherný resort na severovýchodním pobřeží Bali, potápění na vraku Liberty a jiných lokalitách.

Safari Aphrodite a Asuán-Edfu-Luxor 2009

Týdenní potápěčské safari na lodi Aphrodite na útesy Fury Schoal a St. Johns a pak 5 dní putování: Asuan a Abu Simbel, nubijské vesnice, plavba na domorodé feluce po Nilu (koupání a šnorchlování v čistých vodách veletoku), velbloudí trh v Dakharu, chrámy v Edfu, Luxoru a Údolí králů.

Súdán - Deep South 2008

Jižní ostrůvky souostroví Suakin a útesy na pomezi Súdánu s Erytreou: tuto oblast poprvé navštívili potápěči na lodi Don Questo v roce 2006, v roce 2007 tam loď byla ještě 2x - všichni se vratili nadšení z objevených panenských lokalit, množství ryb a žraloků.
My jsme se vydali na čvrtou objevnou cestu začátkem května 2008 - 14-ti denní safari na lodi.

Indie a Andamány 2007

Letecky do Delhí, návštěva Tádž Mahál v Agře, pak přelet do Madrasu a výlet do Mahabhalipurám. Pak přelet do Port Blair, hlavního města Andamánského souostroví. a trajektem na ostrov Havelock. Ubytování v kempu u krásné pláže, 10 dní potápění v okolí nedalekých ostrůvků čí útesů na otevřeném moři, některá znamenala i prvoponor v dané oblasti. Dále výlety do pralesu, na opuštěné pláže či do spletí mangrovníkových kanálů a pozorování slonů při práci a koupání v moři.

Kuba - Jardines de le Reina 2006

Nejdrříve 3 dny v Santa Lucia (potápění s Bull Sharks), pak týden se žraloky na Jardines de la Reina, nakonec 10 dní putování a potápění: karavana tří obytných kamperů putuje přes Trinidad, Playa Larga (jeskyně), Pinar del Rio až do Maria La Gorda na západě Kuby. A nakonec stará Havana.

Tubbataha-Malapascua-Apo Island 2005

Přelet do Puerto Princessa na ostrově Palawan, odkud vyplouvá potápěčská loď na útesy Tubbataha, zařazené do seznamu UNESCO, vyrůstající uprostřed moře Sulu. Po týdenním safari dvoudenní putování po stopách Petra (z r. 1983) napřič ostrovem do vesničky Sabang, pak pralesem k ústí podzemní řeky a plavba po ní do nitra ostrova.
Přelet do Cebu a přejeud na nedávno "objevený" klidný romantický ostrůvek Malapascua s množstvím zajímavých lokalit, plných života. Cílem byli žraloci liškouni (Tresher Sharks). Pak ještě týden potápění kolem ostrůvků Negros, Apo, Panglao a Balicasag a samozřekmě i ostrov Bohol s plavbou po tropické řece, kopečky Chocolate Hills a rezervace nejmenší opičky světa Tarsier.

Borneo: Sangalaki - Sipadan 2004

Indonézské souostroví Sangalaki u východního pobřežé Bornea, jsou známé z výskytu mant, želv, ale také obrovských hejn barakud. Samozřejmě nechybí i žraloci. Cestou zpět potápění na bájném Sipadanu a Mabulu.

Súdán - Jemen 2003

Týdenní safari na lodi Don Questo po útesech a ostrovech středního a severního Súdánu. Množství kladivounů a útesových žraloků a dva nádherne vraky.
Přelet do Sanaa v Jemenu, cesta na pobřeží a ubytování na ostrově Kamaran. Potápění na okolních útesech a sopečném souostroví Zubair uprostřed Rudého moře.
A návštěva horských vesniček, starého města Sanaa a tržiště s kathem, zbraněmi apod.

Marsa Alam - Luxor 1998

Cestujeme džipem až do Marsa Alam, potápění, návštěva Luxoru.

Thajsko 1998

Dobrodružná cesta skupinky potápěčů. Potápění kolem ostrovů Ko Phi-Phi a Ko Tao.

Sharm el Sheikh a Dahab 1997-1999

Opakované cesty do Sharmu a Dahabu, potápění, několikadenní safari na lodi kolem Sinaje, výlety do Petry apod.

Potápěčské expedice před sametovou revolucí:

Mexico 1990

Dobrodružná cesta z Mexico City až ke guatemalská hranici k Lagos Colorados.

Francie - Baleáry 1987

Průzkum podvodních jeskyní a vyvěraček v severní Italii, jižní Francíí (okolí Cassiss) a na Mallorce (Cueva de los Estudiantes).

Tanzania - Zaire 1985

Čtyřměsíční cesta potápěčů z ČSS Hranický kras: průzkum pobřeží a jeskyní v jezerech Tanganjika, Kivu a sopečné kaldery Chala na úpatí Kilimandžára. Výstup na Mt. Meru (4680 mnm) a na Kilimandžáro, filmování v rezervacích Ngoro-Ngoro a Serengeti.
Plavba a potápění kolem ostrovů Zanzibar a Mafia.

Thajsko - Filipíny 1983

Dvouměsiční cestování, potápění a fotografování - kmeny lovců lebek na severním Luzonu, dále ostrovy Palawan, Cebu (Moalboal), Bohol, Panglao, Balicasag, Kabilao a malý ostrůvek St. Cruz na jih od Zamboanga (Mindanao).

Expedice CUBA 1980

Speleopotápěčská expedice (3 měsíce): průzkum a mapování zatopených panenských jeskyní v okolí Playa Larga na poloostrově Zapata (pobřeží Zátoky sviní) a u severního pobřeží Kuby. Prvoponor v kubánském Blue Hole: Ojo de Megáno (78 m).

Studentská expedice INDIE-NEPÁL 1979

Dvouměsiční cesta čtyř studentů přes Afgánistán a Pákistán do Severní Indie a Nepálu. Návštěvy památek a parků (nosorožci v jižním Nepálu).
Návrat stopem přes Beludžistán, Irán (potápění na u ostrova Hormoz v Hormozské užině) a Turecko do Evropy.

Alžír 1978

Dvoutýdenní pobyt na pobřeží Alříru, potápění, výlety do okolí, toxikologický ústav a botanická zahrada v hlavním městě.

Malapascua
Ostrov Malapascua
Tresher Shark
Tresher Shark - Malapascua Island

 

CK PLANETA Tel.: 602 72 33 77, dahab@planetdivers.cz