CK Planeta Homepage
  Program | Sangalaki | Kakaban | Maratua | Sangalaki Lodge | Nabucco Resort  | Fotogalerie
 Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 Filipíny
 Kuba
 Malajsie
 Raja Ampat
 Sangalaki
 Súdán
 
 Fotografie
 O nás
 Kontakt

NABUCCO ISLAND RESORT

Nabucco Island, MaratuaMalý ostrůvek Nabucco je obklopen téměř dokola atolem Maratua a od otevřeného moře chráněn útesy a mělčinami. Má sotva 20 000 čtverečních metrů (poloměr 160 m, obvod 500 m), je porostlý kokosovými hájem a tropickými keři a údajně tu bydlí i vzácní stromoví kokosoví krabi. Chatky resortu byly ve spolupráci s ekology citlivě včleněné do prostředí, přičemč nebyla vykácená ani jediná palma. Zdrojem pitné a užitkové vody je desalinizační stanice a nadrže na dešťovou vodu s moderním fitlračním systémem. Odpadní voda vytéká přes několikakomorovou čističku vody bez přidavání žádných chemikálií.

Ubytování: 8 dřevěných bungalowů postavených z místních přírodních materiálů. Bungalowy jsou rozptylené mezi palmami podél pobřeží a tak skýtá všem snadný přístup k pláží a určité soukromí. Všechny mají hezký nábytek, pod stropem větrák, moskytiéry a sítě proti moskytům v oknech. Samozřejmostí je i kouplena a většinou i malá lednička. Terasa s výhledem na moře.

Restaurace s barem je situovaná na dřevěné terase přímo nad mořem s nadherným výhledem na lagunu. Je přímo jako stvořená pro relaxaci s vychlazeným longdrikem při západu slunce... Jídlo - skvělá kuchyně. Šéfkuchář Gustav pracoval dříve v Novotelu na ostrově Celebes. Jeho mořské potravy, evropská a hlavně indonézské pochoutky jsou vynikající. Nabucco Island, MaratuaSnídaně: čerstvý chleba a tropické ovoce, vajíčka na různé způsoby, džem a jiné delikatesy. Na oběd obvykle místní či mezinárodní kuchyně s množstvím salátů. A v 7 hodin večer zvon oznamuje celému ostrůvku, že večeře je připravená. Skládá se obvykle z pěti chodů: orientální předkrm, polévka, hlavní jídlo (ryby, kuře či jiné maso se zeleninou). Nakonec zákusek.

Potápění: Ostrůvek leží prakticky u ústí laguny atolu na otevřené moře, kde se nachází jedno z nejzajímavějších míst atolu Maratua: podmořský kanál Chanel, v jehož ústí se shromažďují v proudech obrovská hejna barakud, tuňáků, jacků a můžeme tu potkat i obrovské rejnoky či žraloky. Doprava na lokality na rychlých člunech trvá jen 5 až 20 minut. Obvykle se stihne 3 ponory denně, každý si hradí jen tolik ponorů, kolik provede.

Ceník Nabucco Resort
(platný do 31.10.2011)
Ubytování - cena na noc/na osobu
 Bungalowy s koupelnou,  moskytiérou a klimatizacís polopenzís plnou penzí
 Bungalow - jednolůžkový97 € 107 €
 Bungalow - dvoulůžkový69 €79 €
 Bungalow - třílůžkový62 €72 €
 Potápěčské balíčky:  
 10 ponorů z lodi345 € 
 20 ponorů z lodi652 € 
 Zapůčení výzbroje20 €/den 
 Skupinová slevy na ubytování a potápění:
 Pro stálé zákazníky PLANET - sleva 5%
 Pro skupiny od 10 osob - sleva 10%
Doprava  
rychlý člunem Berau-Nabucco-Berau110 €/osobu625 €/8 osob
rychlý člunem Taracan-Nabucco-Taracanv ceně ubytování 
Nabucco Island, Maratua Nabucco Island

Odkazy - Fotogalerie:
Nabucco

Maratua
CK PLANETA Tel.: 724 046 162, FAX: 596 626 305, safari@ckplaneta.cz