Malajsie-Info | Programy | Sipadan | Mabul | Layang Layang | Ubytování Sipadan-Mabul | Potápění Sipadan 
 Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 Filipíny
 Kuba
 Malajsie
 Raja Ampat
 Sangalaki
 Súdán
 
 Fotografie
 O nás
 Kontakt

Layang - Layang (Swallow Reef)

Layang ResortTento atol, často uváděn s přívlastkem "Jewel of Borneo" (šperk Bornea) byl objeven pro potápěče v roce 1985. V dnešní době je tento malý ostrůvek, uprostřed bezedné modře Jihočínského moře, lemovaný mnohobarevným kalejdoskopem útesu, snem mnoha potápěčů.

Layang Layang: hejno kladivounůLayang Layang Island, dříve znám jako Swallow Reef, je malým atolem lemujícím vrchol podmořské hory vyrůstající z hlubky 2 000 metrů a leží asi 300 km od severního pobřeží Bornea. Patří spolu s dalšími stovkami ostrůvků k souostroví Spratly Islands. Atol je vytvořen ze 13 spojených útesů sotva dosahujícíh hladiny moře lemujích podélnou lagunu. Na části útesu se vyvýšuje malý ostrůvek, na němž stojí středisko a táhne se přístavací dráha.

Jedno z nejlepších potápěčských míst - nádherné stěny, dobrá viditelnost 30 až 50 metrů, občas i 60 m a přítomnost mnoha velkých pelagických ryb jako žralocí, tuňáci, barakudy a nezřídka i manty. Snad největší atrakcí jsou proplouvající hejna kladivounů, čítající stovky kusů, zejména v období od března do června. Fotogalerie Layang Layang

Ubytování: Layang Layang Island Resort se skládá z pohodlných teakových bungalovů. Pokoje s vlastními koupelnami, příjemným nábytkem, TV, ledničkou a klimatizací. Vyníkající kuchyně v asijském i evropském stylu vás denně překvapí něčím novým. Voda z desalinizační stanice.


Potápění: v rámci střediska se nachází potápěčská základna PADI vedena profesionálním týmem. Průvodci a instruktoří mají stovky ponorů podél celého ostrova, takže důvěrně znají všechna místa a podmínky (proudy apod.), dokonale vás povedou během ponorů. Lokality jsou v dosahu 10 až 30 minut rychlými čluny.

Základna je dobře vybavená: 10 potápěčských lodí, 300 hliníkových lahví 12 L - ventily INT, kompresor Bauer K180, množství výzbroje k zapůjčení, některé náhradní součástky apod. Nejlepší potápěčská sezóna je od února do října, další měsíce je resort uzavřen. Nezapomeňte adaptéry DIN.Další aktivity: Bazén, tělové masáže či reflexní masáže chodidel. Windsurfing, kajáky a horská kola. Nemalo atrakcí je i pozorování hnízdících ptáků.Ceník LAYANG ISLAND RESORT - 2011PotápěčNepotápěč
 Počet dní/nocí - ceny na osobu  
 6 dní/ 5 nocí1 250 US$850 US$
 6 dní/ 5 nocí - 1.4. - 15.5.20111 375 US$935 US$
 Každý další den / noc180 US$125 US$
 Každý další den / noc- 1.4. - 15.5.2011198 US$137 US$
 Let Kota Kinabalu-Layang-Kota kinabalu vč. tax320 US$320 US$
 Resort je otevřen od března do září.  

Ceny zahrnují: ubytování v DBL (příplatek za jednolůžkový pokoj), plná penze (až 5 jídel denně), 3 ponory denně z lodi, láhve, zátěž, průvodce.
Ceny nezahrnuje: letenka z Kota Kinabalu na Layang a zpět (320 USD), výzbroj, pojištění.
Letenka Praha - Kota Kinabalu - cca 30 000 Kč

Layang Layang, Borneo Layang Layang dříve...
Layang Layang, Borneo ...a nyní s letištěm, na kterým přistávají malá letadla s potápěčí.Layang Resort - bar

LOKALITY:
Wreck Point
Dogtooth Lair
Gorgonian Forest
Navigator Lane
Crack Reef
Wrass Strip
The Valley
Sharks cave
D-Wall
Snapper Ledge
The Runway
The Tunnel

CK PLANETA Tel.: 724 046 162, FAX: 596 626 305, safari@ckplaneta.cz