CK Planeta Homepage
 
Kuba Jardines de la Reina Santa Lucia Playa Larga Maria la Gorda Fotogalerie
 Úvod
Nabídka:
 Expedice
Destinace:
 Egypt-Dahab
 Egypt-Safari
 Filipíny
 Kuba
 Malajsie
 Raja Ampat
 Sangalaki
 Súdán
 
 Fotografie
 O nás
 Kontakt

Playa Larga - Zátoka sviní

Na jihu provincie Matanzas se rozkládá rozsáhlý poloostrov Zapata (špan. bota) ve tvaru boty, dodnes porostlý z velké části pralesem a bažřnami. V jeho nitru rozlévá své vody největší sladkovodní jezero Kuby Laguna del Tesoro (Jezero pokladů). kde žijou manatee a krokodyli.
Od jihu se zařezává do polostrova Zapata neslávně slávná Zatoka Sviní - Bahía de Cochinos, kde se nacházejí dva střediska Playa Larga a Playa Giron, skýtající krásné pláže a zajímavé potýpěčské lokality. Ve vnitrozemí pár kilometrů od pobřeží se v pralesích otevirají v krasovém podloží malebná hluboká jezírka, tzv. casimbas, která vybíhají v podzemní tunely propojující je navzájem a puklinami i s mořem. Jezírka obývají sladkovní krevetky, krabi, želvy, avšak dole v hloubce 20 m začíná vrstva mořské vody s mořskými živočichy.
Tyto casimby prozkoumali podrobně, zmapovali a pojmenovali čeští speleopotápěči z olomouckého klubu Hranický kras během dvou expedicí v letech1980 a 1982, a proto vedle španělských názvů El Brinco či XXXV Aniversario najdeme česká dívčí jména Alena, Dagmara a Ilona.

 

 

Hotel Playa Larga

TORTUGA, Jardines de la Reina, KubaVelmi jednoduchý hotel v osamelé poloze; tvorený radou bungalovu na jižním karibském pobreží Kuby v historicky známém Zálivu sviní Bahía de Cochinos. Krásná pláž a blízkost mnoha možností potápení v krasových pobrežních jeskyních „cenotech“; stejně jako sousední prírodní rezervace Parque Montemar a krokodýlí farma Guama (cca 15 km) činí z hotelu ideální východisko pro skupiny potápečů a všechny obdivovatelé podmořského života a tropické přírody na Kubě.

Ubytování:
dvoulužkový pokoj, klimatizace, televizor, vlastní sociální zarízení (koupelna se sprchou; WC), bezpecnostní schránka za poplatek

Vybavení:
vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, bar, obchod se suvenýry, bazén (lehátka a slunecníky zdarma), dětský bazén

Pláž:
písčitá, lehátka a slunecníky zdarma, vodní sporty za poplatek

Stravování:
snídaně formou velmi jednoduchého bufetu, večeře servírovaná formou menu (za příplatek)


  CK PLANETA Tel.: 724 046 162, FAX: 596 626 305, safari@ckplaneta.cz